Izvor: Glas javnosti, 14.Jan.2013, 14:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milutin Mrkonjić: Vlada ostaje, nema izbora
KRUŠEVAC - Ministar saobraćaja Milutin Mrkonjić izjavio je danas u Kruševcu da je Vlada Srbije jedinstvena po svim pitanjima i da je ubeđen da će ona opstati, dok o izborima, kako je rekao, uopšte i ne razmišlja.
Vlada radi kao jedan ozbiljan tim, kazao je Mrkonjić istakavši da je spreman i da preda dužnost u ministarstvu saobraćaja, ukoliko oni koji vode državu procene da to treba da se uradi.
“Što >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << se izbora tiče, to mene uopšte ne interesuje, sutra sam spreman da predam dužnost, ukoliko oni koji vode Vladu i državu tako procene”, kazao je Mrkonjić.
Krajnje je vreme da shvatimo, kaže Mrkonjić, da se veliki projekti ne mogu raditi u mandatu jedne Vlade i dodaje da treba dati šansu ljudima da završe te velike projekte, bez obzira na to koliko su mandata u vlasti.
Komentarišući različite reakcije, nakon postavljenja Saše Mirkovića za pomoćnika ministra saobraćaja, Mrkonjić je kazao da su takvi “tekući problemi” uobičajeni za jednu novu Vladu i da se takva pitanja “rešavaju u hodu”.
“S obzirom na iskustvo koje imam, siguran sam da su takvi problemi beznačajni i mislim da su oni sada prevaziđeni”, rekao je Mrkonjć.






