Migranti - zajednički problem Srbije i EU

Izvor: Studio B, 21.Jul.2015, 10:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Migranti - zajednički problem Srbije i EU

Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin izjavio je da Srbija i EU, iako naša zemlja nije članica, imaju zajedničke stavove, ideje, ali i probleme, i kao primer naveo pitanje migranata - problem koji dele Srbija i EU.

"Iako nismo učestvovali u kreiranju tog problema, moraćemo da učestvujemo u rešavanju, jer ako Srbija ne bude deo rešenja, biće problem", rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << je Vulin otvarajući u Beogradu prvi sastanak zajedničkog konsultativnog odbora civilnog društva (JC C) između Srbije i EU.

Taj odbor će pratiti napredak Srbije i davati preporuke vladi i institucijama EU.

Vulin rekao je da je ovaj skup korak na evropskom putu i način da vlada komunicira sa civilnim društvom, dodavši da JC C predstavlja i način komunikacije EU i Srbije, kako bi evropska zajednica prihvatila naše stavove, razumela naše probleme i način na koji građani vide proces evropskih integracija i položaj Srbije u EU.

"Ovo nije samo sastanak, ovo je put da i civilno društvo pomogne zemlji svojim uticajem, autoritetom u EU i da ukaže na probleme i traži pomoć", rekao je Vulin.

Vulin je rekao da će se zajednički konstultativni odbor baviti pitanjima evropskih integracija, ali i socijalno-ekonomskim dijalogom, odnosom civilnog sektora prema društvu i državi.

Zajednički konsultativni odbor civilnog društva (JC C) između Srbije i EU čini 18 članova i reprezentativnih poslovnih, radničkih i drugih interesnih grupa.

To telo osnovano je u okviru Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju i omogućava da civilno drustvo prati napredak Srbije na putu ka EU i daje preporuke vladi i institucijama Srbije i EU.

Nastavak na Studio B...



Povezane vesti

Vulin: Migranti - zajednički problem Srbije i EU

Izvor: Blic, 21.Jul.2015

Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin izjavio je danas da Srbija i EU, iako naša zemlja još nije članica, imaju zajedničke stavove, ideje, ali i probleme, i kao primer naveo pitanje migranata - problem koji dele Srbija i EU...- Iako nismo učestvovali u kreiranju...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.