Krcko Oraščić na sceni centra Sava

Izvor: RTS, 23.Dec.2013, 00:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krcko Oraščić na sceni centra "Sava"

Balet Krcko Oraščić, kompozitora Petra Iliča Čajkovskog, izveden na sceni centra "Sava". U izvođenju učestvovali solisti dva imperatorska teatra iz Sankt Peterburga, kao i solisti Beogradskog baleta i deca iz baletske škole Lujo Davičo.

Na sceni centra "Sava" izveden je balet Krcko Oraščić, kompozitora Petra Iliča Čajkovskog, pod pokroviteljstvom predsednika Srbije Tomislava Nikolića. U izvođenju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su učestvovali solisti dva imperatorska teatra iz Sankt Peterburga.

Balet Krcko Oraščić se gotovo svakog decembra igra na sceni Narodnog pozorišta, jer donosi duh Božićnih praznika.

Naša publika videla je razne verzije ovog baleta koji je prvi put izveden 18. decembra 1892. u Marijinskom teatru.

Ovoga puta, pretprazničnog Krcka ulepšali su solisti iz dva čuvena imperatorska teatra, Marijinskog i Mihailovskog. Šesnaest solista iz Sankt Peterburga učestvovalo je u izvođenju ove predstave, a najveće zvezde među njima bile su Igor Kolb i Olga Jesina.

"To je svakako magija. Želimo da ispričamo priču tako što postajemo priča. Pokušavam da igrajući ulogu stvarno budem Maša tokom dva sata. To nije samo posao. Da jeste bio bi mnogo više briga, a manje zadovoljstvo", kaže Olga Jesina.

U predstavi su učestvovali i solisti Beogradskog baleta i deca iz baletske škole Lujo Davičo, uzrasta od sedam do 18 godina.

"Mi smo uklopili dve baletske škole koje se dosta razlikuju, ali nismo došli samo do koreografskog spoja, već i do duhovne sinteze, verujem da će gledaoci to videti", kaže producent događaja Elena Ištokovič.

Nastup ruskih solista zainteresovao je brojnu publiku, pa je tako najpopularnija Božićna bajka ovog decembra izvedena pred punom dvoranom Centra Sava.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Petrogradski „Krcko Oraščić” u pratnji beogradskih umetnika

Izvor: Politika, 23.Dec.2013

Na sceni „Sava centra” premijerno izveden balet Petra Iljiča Čajkovskog u verziji „Marijinskog” i „Mihajlovskog” teatra iz Sankt Peterburga ..Balet „Krcko Oraščić”, u verziji umetnika iz svetske metropole baleta – Sankt Peterburga, stigao je sinoć i na prestoničku scenu, u Veliku...

Nastavak na Politika...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.