Kako će Zagreb slaviti ulazak u EU?

Izvor: B92, 24.Maj.2013, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kako će Zagreb slaviti ulazak u EU?

Zagreb -- Hrvatska se priprema za ulazak u EU 1. jula, a centralna proslava biće 30. juna u centru Zagreba, gde se očekuje oko 120 zvaničnika iz država EU i regiona.

Vlada Hrvatske saopštila je danas da će se na centralnoj proslavi hrvatskog članstva okupiti politički lideri država članica EU, zemalja jugoistočne Evrope, čelnici evropskih institucija i ugledne ličnosti iz hrvatske javnosti. Iz Vlade, međutim, za sad nisu otkrili njihova imena.

"Za Hrvatsku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i njene građane to je istorijski trenutak i prilika obeleževanja ispunjenja dugogodišnje težnje članstva u porodici evropskih demokratija. Hrvatsko članstvo predstavlja i uspeh politike proširenja Evropske unije", navodi hrvatska vlada u obaveštenju u kojem otkriva prve detalje svečanosti.

Program za građane na Trgu bana Jelačića počinje u 21 čas, a centralni deo svečanosti dva sata kasnije na glavnom gradskom trgu.

Najavljeno je pozdravno obraćanje premijera Zorana Milanovića i završno predsednika Ive Josipovića.

Završetak programa je 15 minuta posle ponoći. Proslava hrvatskog članstva u EU u Briselu biće održana 3. jula.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Brojni strani lideri na proslavi ulaska Hrvatske u EU

Izvor: Nezavisne Novine, 24.Maj.2013

ZAGREB - Brojni strani zvaničnici, a pozvano ih je oko 120, među kojima najviši predstavnici zemalja Evropske unije i hrvatskih susjeda, učestvovaće u nedjelju, 30. juna u Zagrebu na proslavi ulaska Hrvatske u EU, objavila je danas hrvatska vlada.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.