Cvetković: Srbija za dobrosusedske odnose

Izvor: S media, 19.Jul.2010, 16:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cvetković: Srbija za dobrosusedske odnose



Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković istakao je u razgovoru s hrvatskim predsednikom Ivom Josipovićem da Srbija pridaje veliki značaj dobrosusedskim odnosima i regionalnoj saradnji i da se zalaže za rešavanje svih otvorenih pitanja izmedju dve zemlje u cilju razvoja sveukupnih odnosa.


Na sastanku je konstatovano da će se u narednom periodu aktivno raditi na rešavanju problema povratka izbeglica, ostvarivanju njihovih prava i rešavanju pitanja nestalih lica.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
"Vlada Srbije će kao i do sada nastaviti da daje pun doprinos unapredjenju položaja hrvatske manjine u Srbiji što očekujemo i od Hrvatske kad je reč o našoj manjini u Hrvatskoj", poručio jeCvetković.

Cvetković i Josipović složili su se da je veoma važno i dalje unapredjivati ekonomsku saradnju pre svega kroz povećanje obima trgovinske razmene, ali i u domenu stvaranja uslova za realizaciju investicija, navedeno je u saopštenju iz Vlade Srbije.

Istaknuto je, takodje, da mogućnosti za saradnju postoje i u sprovodjenju regionalnih infrastrukturnih i energetskih projekata.

Na sastanku je ocenjeno da strateški interes i Srbije i Hrvatske - pristupanje Evropskoj uniji, predstavlja izuzetno važan podsticaj za unapredjenje svih vidova saradnje, a posebno u domenu bezbednosti i borbe protiv organizovanog kriminala.

Josipović, koji boravi u dvodnevnoj poseti Srbiji, razgovarao je danas sa predstavnicima nevladinog sektora, a u toku dana će , zajedno s predsednikom Srbije Borisom Tadićem, razgovarati s porodicama izbeglica, povratnika u Hrvatsku, prošetati centrom grada i prisustovati susretu umetnika Srbije i Hrvatske.

Hrvatski predsednik razgovarao je juče s Tadićem u Beogradu, a potom su dvojica predsednika u Subotici prisustvovala proslavi 20 godina od osnivanja Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini.

Podeli ovu vest sa prijateljima na FACEBOOK-u klikom na dugme.

Povezane vesti

Komentari

Ostavi komentar Nema komentara

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Cvetković razgovarao sa Josipovićem

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Jul.2010

BEOGRAD -..Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković istakao je u razgovoru s hrvatskim predsednikom Ivom Josipovićem da Srbija pridaje veliki značaj dobrosusedskim odnosima i regionalnoj saradnji i da se zalaže za rešavanje svih otvorenih pitanja između dve zemlje u cilju razvoja sveukupnih odnosa...Na...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.