Izvor: Vesti-online.com, 14.Sep.2014, 20:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Jevreji su deo identiteta Nemačke"
Veliki skup protiv antisemitizma održan je danas u Berlinu, a pred više hiljada okupljenih nemačka kancelarka Angela Merkel poručila je da su Jevreji deo identiteta Nemačke.
Želi da se Jevreji osećaju bezbedno u Nemačkoj: Angela Merkel
Jevrejska zajednica u Nemačkoj održala je danas skup kod Brandenburške kapije, u prestonici te zemlje, pošto je zbog sukoba u pojasu Gaze u Evropi počelo da jača antijevrejsko raspoloženje.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
Vođa zajednice Diter Grauman rekao je na skupu da je ovoga leta "video najgore antisemitske slogane na ulicama Nemačke, u poslednjih nekoliko decenija".
Angela Merkel rekla je okupljenima da je za nju bolno kad čuje da se mladi jevrejski roditelji pitaju da li će moći da podižu decu u Nemačkoj ili starije ljude kako se pitaju da li je ispravno da nastave da žive u toj zemlji.
"Želimo da se Jevreji osećaju bezbedno u Nemačkoj. Oni treba da se osećaju kao da je ova zemlja naša zajednička kuća", poručila je kancelarka.
Skup je održan pod sloganom "Nikad više mržnja prema Jevrejima".
Pogledaj vesti o: Angela Merkel
Nastavak na Vesti-online.com...









