HAMNEIJEV FAVORIT SLAVI: Rezultati izbora u Iranu još nisu objavljeni, a svi već čestitaju Raisiju!!

Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Jun.2021, 10:05

HAMNEIJEV FAVORIT SLAVI: Rezultati izbora u Iranu još nisu objavljeni, a svi već čestitaju Raisiju!!

Iranski predsednički kandidat Abdolnaser Hemati čestitao je svom suparniku Ebrahimu Raisiju na pobedi na jučerašnjim izborima, u trenutku dok se prebrojavanje glasova nastavlja

- Nadam se da će vaša vlada pod vođstvom vrhovnog vođe ajatolaha Ali Hamneija doneti olakšanje i prosperitet našoj naciji - rekao je Abdolnaser Hemati, bivši guverner centralne banke i jedan od tri protivkandidata Raisija, prenosi Rojteres pozivajući se na izveštaj državnih medija. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<

U televizijskom obraćanju i dosadašnji predsednik Irana Hasan Rohani, koji nije imao pravo da se kandiduje za novi mandat, pošto je dva puta zaredom bio na toj funkciji, čestitao je narodu na izabranom predsedniku, ali ga nije imenovao.

- Budući da još nije zvanično objavljeno, odložiću zvanične čestitke. Ali jasno je ko je dobio glasove - poručio je Rohani.

Milioni Iranaca glasali su u petak na predsedničkim izborima na kojima je Raisi, šef iranskog sudstva, uz otvorenu podršku vrhovnog vođe ajatolaha Ali Hamneija i konzervativnih krugova, važio za najvećeg favorita.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Povezane vesti

Iran: Jedini umereni kandidat na predsedničkim izborima priznao Raisiju pobedu

Izvor: NoviMagazin.rs, 19.Jun.2021

Jedini umereni kandidat na predsedničkim izborima u Iranu Abdulnaser Hemati, bivši šef Centralne banke, priznao je jutros poraz i čestitao je pobedu Ebrahimu Raisiju.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.