Dvoje građana sa severa KiM je prihvatilo da promeni tablice. Moja procena je...

Izvor: B92, 03.Sep.2022, 15:41

"Dvoje građana sa severa KiM je prihvatilo da promeni tablice. Moja procena je..."

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić osvrnuo se danas i na temu Kosova i Metohije.

Odgovarajući na pitanja novinara, Vučić je rekao da kada je reč o dijalogu sa Prištinom problemi tek predstoje - od tablica do formiranja Zajedice srpskih opština.

"Što se tiče razgovora sa Prištinom, problemi tek predstoje oko tablica, mnogo drugih problema oko formiranja ZSO, biće problema".

"Jutros u 9 sati sam dobio informaciju da je dvoje građana sa severa KiM >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prihvatilo da promeni tablice, a ima oko 9.000 tablica, od toga je 7.500 na sveru. Tako da baš im je dobro krenulo. Moja je procena da neće ići preko 200 ukupno", dodao je Vučić i naveo da "očigledno svi čekaju u redu da podrže te Kurtijeve ideje".

"Možda ja grešim, možda on poznaje bolje naš narod nego ja", rekao je predsednik Aleksandar Vučić u današnjem obraćanju medijima nakon sastanka sa slovenačkim predsednikom Pahorom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...






Povezane vesti

Vučić o preregistraciji na Kosovu: Dvoje građana prihvatilo da promeni tablice, tako da im dobro ide

Izvor: Danas, 03.Sep.2022

Jutros u 9.00 sam dobio informaciju da je trenutno dvoje građana prihvatilo da promeni tablice, jedan je zaposlen u institucijama Prištine, drugi nije, tako da im dobro ide, a ima ukupno 9.000 tablica KM, od kojih je 7.500 na severu Kosova, izjavio je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.