Dinar miruje, sutra kurs 120,23

Izvor: Radio 021, 24.Feb.2015, 20:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinar miruje, sutra kurs 120,23

Dinar će sutra ostati na nepromenjenom nivou prema evru, nakon što je Narodna banka Srbije (NBS) intervenisala danas na Međubankarskom deviznom tržištu kupovinom 40 miliona evra, i zvanični kurs iznosiće 120,2381 dinar za evro, saopštila je NBS.

Nacionalna valuta će prema zajedničkoj valuti evrozone sutra vredeti 2,0 odsto više nego pre mesec dana, a 3,6 odsto manje nego godinu dana ranije.

U odnosu na dolar, dinar je ojačao 0,1 odsto i indikativni >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << kurs iznosi 106,0862 dinara za jedan dolar. Prema američkoj valuti, dinar je jači 2,0 odsto na mesečnom, a slabiji 20,5 odsto na godišnjem nivou.

Najveća vrednost dinara prema evru od početka godine bila je danas, 24. februara, 120,2205, a najmanja 29. januara, 123,5774 dinara za evro.

NBS je od početka godine na Međubankarskom deviznom tržištu prodala 90 miliona evra i kupila 120 miliona evra, računajući i današnju transakciju, kako bi sprečila prekomerne dnevne oscilacije kursa.
Pogledaj vesti o: Dinar,   Kurs dinara,   Kurs evra

Nastavak na Radio 021...






Povezane vesti

Dinar stagnira prema evru

Izvor: B92, 24.Feb.2015

Dinar će sutra ostati na nepromenjenom nivou prema evru, nakon što je NBS intervenisala na Međubankarskom deviznom tržištu kupovinom 40 miliona evra...Zvanični kurs će sutra iznositi 120,2381 dinar za evro, saopštila je NBS...Nacionalna valuta će prema zajedničkoj valuti evrozone sutra vredeti...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.