Izvor: Beta, 26.Maj.2017, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić uputio Egiptu telegram saučešća
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić uputio je danas telegram saučešća ministru spoljnih poslova Egipta Samehu Šukri povodom oružanog napada u gradu Minja, navodi se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Srbije."Duboko me je uznemirila i rastužila vest o današnjem terorističkom napadu u guvernoratu Minja u kome je ubijeno više desetina nevinih egipatskih gradjana", napisao je Dačić.Dačić je izrazio solidarnost sa Egiptom i podršku u borbi protiv terorizma, kao i uverenje da takvi napadi "ne mogu narušiti dobre odnose koji vladaju medju pripadnicima svih verskih zajednica u Egiptu".Ministar je poručio da su "svi gradjani Republike Srbije uz čitav egipatski narod i uz ...
Saučešće Vučića predsedniku Egipta
Izvor: RTS, 26.Maj.2017
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić uputio je telegram saučešća predsedniku Arapske Republike Egipat Abdelu Fatahu el Sisiju i predsedniku egipatske vlade Šerifu Ismailu, a povodom, kako je naveo, stravičnog napada čija su meta ponovo bili hrišćanski Kopti u toj zemlji. ...











