Dačić uputio Egiptu telegram saučešća

Izvor: Beta, 26.Maj.2017, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić uputio Egiptu telegram saučešća

 Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić uputio je danas telegram saučešća ministru spoljnih poslova Egipta Samehu Šukri povodom oružanog napada u gradu Minja, navodi se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Srbije."Duboko me je uznemirila i rastužila vest o današnjem terorističkom napadu u guvernoratu Minja u kome je ubijeno više desetina nevinih egipatskih gradjana", napisao je Dačić.Dačić je izrazio solidarnost sa Egiptom i podršku u borbi protiv terorizma, kao i uverenje da takvi napadi "ne mogu narušiti dobre odnose koji vladaju medju pripadnicima svih verskih zajednica u Egiptu".Ministar je poručio da su "svi gradjani Republike Srbije uz čitav egipatski narod i uz ...

Nastavak na Beta...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Saučešće Vučića predsedniku Egipta

Izvor: RTS, 26.Maj.2017

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić uputio je telegram saučešća predsedniku Arapske Republike Egipat Abdelu Fatahu el Sisiju i predsedniku egipatske vlade Šerifu Ismailu, a povodom, kako je naveo, stravičnog napada čija su meta ponovo bili hrišćanski Kopti u toj zemlji. ...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.