Dačić: Činimo sve da pomognemo Ivanoviću

Izvor: Blic, 05.Mar.2014, 19:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić: Činimo sve da pomognemo Ivanoviću

Premijer Ivica Dačić izjavio je danas da predstavnici vlade čine sve kako bi se lider Građanske inicijative SDP Oliver Ivanović koji je u prištinskom zatvoru pustio da se brani sa slobode.

Dačić je rekao novinarima u Vranju i da je u stalnom kontaktu sa Ivanovićevom porodicom i da je Ivanović stavljen u ćeliju sa Albancem.

- Stalno se izbegava rešavanja ovog pitanja - mi ne tražimo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kao vlada da se bilo ko oslobodi odgovornosti - mi jednostavno tražimo da se ti ljudi (Ivanović i ostali Srbi) puste da se brane sa slobode - rekao je on.

Dačić je podsetio i da je Vlada Srbije dala garancije da će oni biti dostupni istražnim organima, dodavši da do izbora u Srbiji (zakazanih za 16. mart) neće biti nastavka dijaloga Beograda i Prištine u Briselu.

Pročitajte još: Pismo Olivera Ivanovića iz zatvora u Prištini

- Mi ćemo u našim kontaktima s predstavnicom EU Ketrin Ešton, što već radim osvakoga dana, da insistiramo da se oni puste da se brane sa slobode - rekao je on.

Dačić je dodao i da je to što je Ivanović u prištinskom zatvrou "nedopustivo i ne doprinosi miru i stabilnosti, naročito poltičkoj stabilnosti na KIM".

On je, u tom kontekstu, ukazao da se to odnosi i na realizaciju Brisleskog sporzuma "koja podrazumeva i formiranje Zajednice srpskih opština gde je jedan od ključnih faktora lista koju predvodi Ivanović".

Ivanović, koji je počeo štrajk glađu zbog treći put odbijenog zahteva da bude premešten u pritvorsku jedinicu u Kosovskoj Mitrovici, istakao je u pismu da se u prištinskom zatvoru ne oseća bezbedno i da se protiv njega vodi politički i potpuno besmisleni postupak.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.