Ako SAD ne ukine vize i EU uzvraća

Izvor: B92, 05.Feb.2014, 15:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ako SAD ne ukine vize i EU uzvraća

Brisel -- Evropska komisija je zatražila od SAD da ukinu vizni režim za građane EU kojima je još potrebna viza za ulazak u Ameriku.

Evropska komisija je navela da bi, ukoliko to ne bude rešeno, i EU mogla da uvede vize za američke građane.

Građanima Poljske, Rumunije, Bugarske, Kipra i Hrvatske još uvek treba dozvola za ulazak u Ameriku.

Osim za SAD, viza je nekim građanima novijih članica Unije potrebna i za Kanadu, dok Australiju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << propisuje vizu za sve građane EU, ali je njihov tretman nejednak, stoji na veb sajtu Euractiv-a.

Novom regulativom EU, koja je stupila na snagu 20. decembra, od zemalja članica se zahteva da "zajednički nastupaju" po pitanju viza, naročito u slučajevima kad strane zemlje "građane Unije podvrgavaju raazličitom tretmanu".

Ukoliko SAD ne reše ovaj problem u roku od šest meseci, EU bi mogla da uvede vize za američke diplomate, upozorava Evropska komisija.

Vize za Kanadu su među građanima Unije potrebne samo stanovnicima Bugarske i Rumunije, dok Australija u teoriji ima jednoobrazan vizni sistem za sve zemlje EU, ali se one daleko najređe izdaju stanovnicima Bugarske i Rumunije.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

"Amerika da ukine vize"

Izvor: Akter, 05.Feb.2014

Evropska komisija je zatražila od SAD da ukinu vizni režim za građane EU kojima je još potrebna viza za ulazak u Ameriku

Nastavak na Akter...

EK traži da SAD ukinu vize za Hrvatsku

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 05.Feb.2014

Europska komisija (EK) u srijedu je od Sjedinjenih američkih država zatražila da u roku od 6 mjeseci ukine vizni režim za državljane Poljske, Rumunjske, Bugarske, Cipra i Hrvatske, upozorivši da bi Europska unija mogla uvesti vize za američke diplomate ukoliko se taj problem ne riješi, objavio...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.