Tomislav Nikolić: Nije Vučiću lako

Izvor: Kurir, 19.Jul.2014, 08:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tomislav Nikolić: Nije Vučiću lako

Aleksandar Vučić ne može više da zadužuje Srbiju i pred njim je teška odluka. Reforme donose bolje, ali će u startu doneti teškoće, rekao je Nikolić

BEOGRAD - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je da je Srbija ekonomski zaostala i da reforme moraju da se sprovedu.

Nikolić je rekao da je svaka vlast računala da li može da izdrži do kraja mandata i da su se zato zaduživali.

- Aleksandar Vučić ne može više da zadužuje >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Srbiju i pred njim je teška odluka. Reforme donose bolje, ali će u startu doneti teškoće - rekao je Nikolić u intervjuu RTS.

Nikolić je ukazao na to da je Srbija kreditima obezbeđivala plate koje nismo zarađivali. Medutim, rekao je da smo tim novcem omogućavali da ljudi prežive, a da nismo kupovali brodove i jahte.

- Ako je MMF tako rigorozan da traži 40 odsto smanjenje penzija, treba da zna da ponekad tri generacije u kući žive od jedne penzije - naveo je Nikolić.

Kako je rekao, Srbija je zahvaćena svetskom krizom, a ne svojom, i sa Srbijom mora mnogo ozbiljnije da se razgovara.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.