Srbija će jačati sistem bezbednosti

Izvor: Vesti-online.com, 11.Jul.2013, 16:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Srbija će jačati sistem bezbednosti"

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić je, nakon što je uručio priznanja polaznicima Škole nacionalne odbrane, izjavio da Srbija neće odustati od jačanja svog sistema bezbednosti i da će iskoristiti sve svoje potencijale da zauzme mesto u porodici evropskih naroda.

Nikolić je uručio priznanja polaznicima Škole nacionalne obrane

 

"Očuvanje mira, stvaranje otpornog i snažnog sistema bezbednosti zemlje i razvoj regionalne saradnje, između ostalog, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << služe za to da građani pojedinačno, država i društvo u celini, u miru i bezbedno streme svojim ciljevima i ostvaruju svoje snove", rekao je Nikolić na svečanosti u Domu Narodne skupštine u Beogradu.

 

 

Nikolić je uručio značke polaznicima Visokih studija bezbednosti i odbrane i oficirske sablje trojici prvorangiranih polaznika Generalštabnog usavršavanja - potpukovnicima Tiosavu Jankoviću, Draganu Mesaroviću i Mileti Vitezoviću.

  "Nema uzvišenijih kolektivnih ciljeva od odbrane države i jačanja njenog sistema bezbednosti"

 

"Mi u vama vidimo jedan tim - tim koji deli zajedničke vrednosti, ima istovetnu misiju i zadatak. Snaga tog tima proističe iz svrhe i ciljeva kojima služi, a nema uzvišenijih kolektivnih ciljeva od odbrane države i jačanja njenog sistema bezbednosti", poručio je predsednik Srbije i dodao da će oficiri koji danas završavaju najviše nivoe usavršavanja u narednih desetak godina izneti veliki teret u jačanju sistema bezbednosti i odbrane.

  Aleksandar Vučić uručio je oficirske sablje oficirima koji su uspešno završili Generalštabno usavršavanje

 

"U tom periodu Srbija mora da oslobodi raspoložive i izgradi nove potencijale i da najzad zauzme zasluženo mesto u porodici evropskih zemalja", rekao je predsednik Srbije.

 

 

Načelnik Škole nacionalne odbrane, pukovnik Mile Jelić, rekao je na početku svečanosti da su ove godine školovanje završila 183 oficira i sedam državnih službenika. Školovanje je, kako je naveo, završilo i sedam oficira iz inostranstva i dodao da je Škola nacionalne odbrane imala eminetne predavače iz zemlje i inostranstva.

  Stefanović, Nikolić, Vučić, Diković...

 

Potpredsednik vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić uručio je oficirske sablje ostalim oficirima koji su uspešno završili Generalštabno usavršavanje.

 

Osnovni cilj Visokih studija bezbednosti i odbrane je obrazovanje i priprema polaznika iz Srbije i zemalja regiona za preuzimanje visokih dužnosti u sistemu nacionalne bezbednosti.

  Patrijarh Irinej, Vulin, Dinkić, Dejanovićka, u pozadini Obradović....

 

Generalštabno usavršavanje je organizacijska celina u okviru Škole nacionalne odbrane u Vojnoj akademiji i ujedno treći nivo usavršavanja nakon završenih osnovnih studija oficira iz Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, kao i oficira iz oružanih snaga stranih zemalja. Usavršavanja traje devet meseci i realizuje se od oktobra u tekućoj godini do juna u narednoj godini. Cilj Generalštabnog usavršavanja je razvoj liderskih sposobnosti oficira za strategijsko razmišljanje i efikasno komandovanje i rukovođenje u širokom spektru nacionalnih i međunarodnih bezbednosnih izazova.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.