Počeo prvi srpsko-kiparski samit

Izvor: Press, 30.Jan.2013, 12:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počeo prvi srpsko-kiparski samit

Direktor Kancelarije za evropske integracije Milan Pajević susreo se sa stalnim sekretarom kiparskog Planskog biroa Jorgosom Georgijuom.
Nakon odvojenih sastanaka ministara dve zemlje predviđen je susret predsednika Srbije i Kipra, Tomislava Nikolića i Dimitrisa Hristofjasa.
Nikolić će tom prilikom uručiti orden Hristofjasu, kao znak zahvalnosti za prijateljsku međunarodnu saradnju, podršku i pomoć >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Kipra Srbiji. Potom je predviđeno da dvojica predsednika daju izjave novinarima.

Posle razgovora s Nikolićem, kiparska delegacija predvođena predsednikom Hristofjasom, sastaće se s premijerom Ivicom Dačićem.

Zatim je plenarna međudržavna konferencija na kojoj će učestvovati ministri dve zemlje, uz predsedavanje Hristofjasa i Nikolića.

Kiparsko ministarstvo spoljnih poslova najavilo je i potpisivanje nekoliko međudržavnih sporazuma.

U Hristofjasovoj pratnji su ministarka spoljnih poslova Erato Kozaku-Markulis, ministar pravde Lukas Luka, ministar za komunikacije i rad Eftimios Flurencu i stalni sekretar kiparskog Biroa za planiranje Jorgos Jorgiu.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.