Platforma pred opozicijom i Srbima sa Kosova

Izvor: Mondo, 20.Dec.2012, 10:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Platforma pred opozicijom i Srbima sa Kosova

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić razgovaraće danas sa predstavnicima opozicionih političkih stranaka o nacrtu platforme za rešenje problema Kosova i Metohije, a trebalo bi da platformu predstavi i predstavnicima Srba iz pokrajine.

Nikolić će razgovarati sa predsednikom Demokratske stranke Draganom Đilasom, Demokratske stranke Srbije >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Vojislavom Koštunicom, Liberalno demokratske partije Čedomirom Jovanovićem i Savezom vojvođanskih Mađara Ištavnom Pastorom.

Razgovor sa Đilasom predviđen je za 12 sati, sa Koštunicom u 13.00, Jovanovićem u 14.00, a sa Pastorom u 15 časova.

Nije poznato kada će se Nikolić sastati sa predstavnicima Srba sa Kosova, ali je direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Aleksandar Vulin izjavio da će se oni sastati danas.

"Biće to prilika da svako pita šta to znači i moći će da objasni prijateljima i komšijama šta to Srbija nudi", rekao je Vulin televiziji Most iz Zvečana.

On je rekao da država podržava srpske lokalne samouprave na Kosovu, ali je dodao da traži rigoroznu kontrolu troškova. "Sve što lokalne samouprave traže od svoje države nastojimo da uradimo, ali zahtevamo i rigoroznu kontrolu troškova, uključujući isplate ličnih dohodaka", rekao je Vulin.

(agencije/MONDO, foto: Beta, arhiva)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

O platformi: Posle Đilasa, Koštunice i Jovanovića, stigao i Pastor

Izvor: Kurir, 20.Dec.2012

BEOGRAD - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić počeo je danas oko 12 sati razgovor s predsendikom Demokratske stranke Draganom Đilasom o nacrtu platforme za rešenje problema Kosova i Metohije...Razgovor je trajao oko 45 minuta s predsednikom Demokratske stranke Draganom Đilasom o nacrtu platforme...

Nastavak na Kurir...

Nikolić danas o platformi sa Srbima sa Kosova

Izvor: NoviMagazin.rs, 21.Dec.2012, 01:15

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić razgovaraće danas sa predstavnicima Srba sa Kosova i Metohije.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.