Izvor: Mondo, 05.Nov.2012, 20:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić veruje svom obezbeđenju
Pomoćnik ministra unutrašnjih poslova Slobodan Nedeljković tvrdi da predsednik Srbije Tomislav Nikolić ima poverenja u policajce koji ga štite i da MUP istražuje šta se desilo u vezi presretanja kolone vozila..
"Mi smo svesni svakodnevno situacije da nešto može da se dogodi i da bi krivica pala na teret naših službi. Mi radimo intezivno na tome, svaku i najmanju sitnicu koja se nekome učini da nije bitna, mi istražujemo", rekao je Nedeljković za TV "Prvu". >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<
Povodom tog incidenta koji se dogodio u petak popodne na autoputu, iz kabineta predsednika Srbije saopšteno je da je Nikolić izrazio svoje puno poverenje u pripadnike ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, koji se brinu o njegovoj ličnoj bezbednost
Predsednik Nikolić takođe je izrazio uverenje da će svi aspekti incidenta biti ispitani do kraja, navedeno je u sinoćnjem saopštenju.
Kako su preneli mediji, kolonu vozila pod pratnjom u kojoj je bio i Nikolić više puta je presekao džip za čijim volanom je bio vozač generala MUP-a.
U MUP-u obećavaju i skori epilog afere oko prisluškivanja, odnosno telefonskih listinga, a pomoćnik ministra navodi da postoje službe, odnosno agencije, "koje kontrolišu taj nadzor da li je ovlašćen ili nije".
"Sistem je tako koncipiran da se samovolja spreči", kazao je Nedeljković.
Načelnik Uprave saobraćajne policije Srbije Dragiša Simić, kojeg mediji povezuju sa incidentom u vezi sa predsedničkom kolonom na autoputu, demantovao je da je njegov službeni džip učestvovao u tom događaju.
Simić je za portal "Telegraf.rs" rekao da je ta informacija "crtani film" i naglasio da je za događaj saznao iz medija i da ga niko od nadležnih nije kontaktirao u vezi sa tim slučajem.
Nezavisni policijski sindikat Srbije zatražio je da se hitno preduzmu mere kojima bi se osujetili paralelni i neformalni lanci komandovanja u MUP-u Srbije i da se bez odgađanja saopšti ime i funkcija visokog funkcionera koji je pokušao da preseče kolonu vozila u kojoj je bio predsednik Srbije Tomislav Nikolić.
Iz kabineta predsednika Srbije potvrđeno je da se u petak na autoputu dogodio incident u kojem je oficir MUP-a službenim automobilom naleteo na kolonu Nikolića.
List "Blic" objavio je da je reč o vozilu načelnika Saobraćajne policije Dragiše Simića, ali da u automobilu nije bio on već njegov vozač.
Simićev vozač, prema izvoru "Blica", tvrdi da nije pokušao da pretekne Nikolićevu kolonu, niti su mu iz kolone na bilo koji način davali znake da se udalji ili uspori.
Nikolić je izrazio puno povjerenje u pripadnike MUP-a Srbije koji se brinu o njegovoj ličnoj bezbjednosti, saopštila je Pres služba predsjednika Republike.
On je izrazio uvjerenje da će svi aspekti incidenta biti ispitani.
(MONDO/Agencije Foto Tanjug Sava Radovanović)
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić






