Izvor: RTS, 07.Nov.2013, 14:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić sa Jaglandom
Mi ulažemo napore da našu državu uredimo do kraja, kako bi postala moderna, prosperitetna zemlja, rekao predsednik Srbije Tomislav Nikolić u razgovoru sa Torbjornom Jaglandom, generalnim sekretarom Saveta Evrope.
Srbija se kreće u dobrom pravcu, a tako će i nastaviti, jer je sada svako svestan svoje odgovornosti i istorijskog trenutka u kome se nalazimo, istakao je predsednik Srbije Tomislav Nikolić >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u razgovoru sa Torbjornom Jaglandom, generalnim sekretarom Saveta Evrope, saopštila je Pres služba predsednika Srbije
''Mi ulažemo napore da našu državu uredimo do kraja, kako bi postala moderna, prosperitetna zemlja, a naši ljudi uživali standard kakav uživaju građani razvijenih evropskih država", istakao je Nikolić.
Predsednik Nikolić je rekao i da je Srbija već mnogo učinila kako bi se uspostavila trajna i održiva stabilnost u regionu i da će to činiti i dalje, jer je u interesu svih nas.
Što se tiče učešća Srbije u radu Parlamentarne skupštine Saveta Evrope, predsednik Republike je ocenio da naša parlamentarna delegacija radi izvrsno, jer su to mladi ljudi sa mnogo entuzijazma, koji se rukovode opštim interesima, a ne samo interesima svojih stranaka.
Takođe, predsednik Nikolić je istakao da ne vidi razlog zbog kojeg bi Srbija trebalo i dalje da bude pod bilo kakvom vrstom monitoringa.
Generalni sekretar Saveta Evrope, gospodin Torbjorn Jagland, rekao je da ceni hrabre korake koje je Srbija preduzela i koji su doveli do dijaloga sa privremenim institucijama iz Prištine i uspostavljanja normalizacije odnosa između Beograda i Prištine.
On je rekao i da Savet Evrope ne želi da se meša u pitanja vezana za određivanje konačnog statusa južne srpske pokrajine, već samo žele da pomognu u normalizaciji stanja na terenu.
"Interes svih je da dijalog između Beograda i Prištine bude uspešan", zaključio je Jagland, navedeno je u saopštenju.
Pre toga Jagland se sastao sa premijerom Ivicom Dačićem.





