Izvor: S media, 01.Jun.2012, 19:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić: U Srebrenici nije bilo genocida
Novi predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je za Televiziju Crna Gora da u Srebrenici nije bilo genocida.
Upitan hoće li prihvatiti poziv muftije Muamera ef. Zukorlića da poseti Srebrenicu i "osudi genocid", novi predsjednik Srbije Tomislav Nikolić je kazao da se tako nešto vjerovatno neće desiti, jer je to već uradio njegov prethodnik Boris Tadić.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
"Ako je Tadić bio u Srebrenici i osudio zločin, ako je Skupština Srbije osudila zločin u Srebrenici, zašto bih ja to pitanje stalno podgrejavao", rekao je on u intervjuu Televiziji Crne Gore, koji je emitiran u četvrtak uveče, prenosi Tanjug.
Pusić: Josipović verovatno neće ići na inauguraciju
Nikolić: Neću priznati KiM zarad EU
Strani mediji o inauguraciji Nikolića: Neizvesnost za Srbiju
Nikolić je dodao da je genocid teško dokaziv na sudu.
"U Srebrenici nije bilo genocida. U Srebrenici je bio veliki zločin, koji su počinili neki pripadnici srpskog naroda, koje treba pronaći, izvesti pred sud i kazniti", kazao je predsjednik Srbije.
(Tanjug)
FOTO:Beta
Pogledaj vesti o: Boris Tadić














