Izvor: Cafe.ba, 01.Jul.2015, 15:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić: Sportisti su budućnost Srbije
BEOGRAD - Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić primio je danas osvajače medalja iz Srbije na prvim Evropskim igrama u Bakuu i zahvalio im za iskazanu borbenost i posvećenost i zato što su pokazali da Srbija ima budućnost.
Nikolić je naglasio da je u Bakuu još jednom potvrđeno da je srpska nacija kulturna i borbena i da se samo timskim radom dolazi do vrhunskih rezultata.
"Disali ste isto, osećali ste isto i pokazali da je upravo taj odnos prema sportu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Cafe.ba << pobednički mentalitet taj koji je najvažniji", poručio je Nikolić.
On je dodao da su uspjesi sportista putokaz kojim Srbija treba da ide.
"U poslednje vreme deca se okreću sportu i dobro je da se promenio taj sistem vrednosti, koji su ranije činili skupi automobili", smatra Nikolić.
U ime sportista, predsjedniku Nikoliću zahvalila je osvajač zlatne medalje u streljaštvu Andrea Arsović, koja mu je poklonila simboličnu medalju.
"Velika čast je da vam ispred svih sportista zahvalim na velikoj podršci koju ste nam pružali u Bakuu, kao i na divnoj dobrodošlici. Nadam se da smo ovim medaljama usrećili naciju i želeli bismo da to isto učinimo i na Olimpijskim igrama u Riju 2016", poručila je Arsovićeva.
Prijemu su prisustvovali i potpredsjednik Olimpijskog komiteta Srbije /OKS/ Žarko Paspalj i generalni sekretar OKS Đorđe Višacki.
Srbija je na Evropskim igrama u Bakuu osvojila 15 medalja, od kojih osam zlatnih, četiri srebrne i tri bronzane.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić
Nikolić: Sportisti su budućnost Srbije
Izvor: Nezavisne Novine, 01.Jul.2015
BEOGRAD - Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić primio je danas osvajače medalja iz Srbije na prvim Evropskim igrama u Bakuu i zahvalio im za iskazanu borbenost i posvećenost i zato što su pokazali da Srbija ima budućnost...Nikolić je naglasio da je u Bakuu još jednom potvrđeno da je srpska nacija...










