Izvor: Politika, 19.Maj.2014, 12:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić: Predstoji težak posao obnove
BEOGRAD –Predsednik Srbije Tomislav Nikolić uputio je danas konvoj humanitarne pomoći, prikupljene na njegov apel, u najugroženija mesta u Srbiji i poručio da nam predstoji težak posao obnove ugroženih područja.
Nikolić je rekao da je ubeđen da je vlada obavila svoj posao na najbolji mogući način i poručio da je sad došlo vreme da se svako domaćinstvo i porodica „vrate u stanje u kojem su bili pre poplave” i da „pokušamo da Srbija izgleda kao da joj se baš >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << ništa nije desilo”.
„Tu će biti potrebno mnogo truda, mnogo napora”, rekao je Nikolić i dodao da je jedan deo katastrofe iza nas, ali da se boji da je još teži deo pred nama.
On je naveo da je naišao na odziv skoro svih predsednika u svetu i da veruje da će pomoć biti veoma velika i dragocena.
Nikolić je kazao da je jedan deo prikupljene pomoći danas poslat na zbirno mesto koje organizuje MUP, dok je deo upućen u Krupanj, koji će danas posetiti, i naglasio da će takvu pomoć moći da obezbedi na svakih nekoliko dana.
On je apelovao na sve ljude dobre volje da pomognu ugroženima i ocenio da su građani Srbije reagovali kao jedan.
„Ovo nas je ujedinilo, kao što nas nevolja uvek ujedinjuje i ovo može da bude oslonac za jednu potpuno novu, drugačiju Srbiju u kojoj će svaki komšija da pogleda kako njegov komšija živi, a da se ne zadovolji time što je sebi nešto obezbedio”, rekao je Nikolić.
Predsednik je rekao da će pomoć koju prikuplja raspoređivati u saradnji sa Štabom za vanredne situacije kako bi otišla tamo gde je najpotrebnija, i dodao da i Fondacija Dragice Nikolić ima veliki priliv sredstava i donacija.
Kompanije širom Srbije odazvale su se apelu predsednika Republike i uzele učešće u akciji prikupljanja pomoći za ugrožene od poplava.
Nikolić će u toku dana obići više lokacija na području Krupnja, i predati humanitarnu pomoć Kriznom štabu ove opštine.
-----------------------------------------------------------
Nikolić s meštanima Krupnja, pomoć stiže
BEOGRAD – Predsednik Srbije Tomislav Nikolić stigao je nešto pre 11 sati u Krupanj u koji je uputio konvoj humanitarne pomoći, prikupljene na njegov apel.
Predsednik Srbije ispred zgrade opštine Krupanj razgovara sa meštanima tog ugroženog mesta.
On je ranije jutros poručio da Srbiji predstoji težak posao obnove ugroženih područja, ali i da je ubeđen da je vlada obavila svoj posao na najbolji mogući način.
Sada je vreme, dodao je, da se svako domaćinstvo, porodica i stanovnik „vrate u stanje u kojem su bili pre poplave” i da pokušamo da Srbija izgleda kao da joj se baš ništa nije desilo.
Predsednik Srbije je naveo da je deo prikupljene pomoći poslat na zbirno mesto koje organizuje Ministarstvo unutrašnjih poslova, dok je deo upućen u Krupanj.
Nikolić je ponovo apelovao na sve ljude dobre volje da pomognu ugroženima ocenivši da su građani Srbije reagovali kao jedan.
Tanjug
objavljeno: 19.05.2014
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić
Nikolić: Predstoji težak posao obnove
Izvor: Akter, 19.Maj.2014
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić uputio je konvoj humanitarne pomoći, prikupljene na njegov apel, u najugroženija mesta u Srbiji
Nikolić: Predstoji težak posao obnove
Izvor: GdeInvestirati.com, 19.Maj.2014
BEOGRAD - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić uputio je danas konvoj humanitarne pomoći, prikupljene na njegov apel, u najugroženija mesta u Srbiji i poručio da nam predstoji težak posao obnove ugroženih područja. Read More..















