Nikolić: Ispunićemo sve uslove za EU

Izvor: Vesti-online.com, 24.Apr.2014, 17:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikolić: Ispunićemo sve uslove za EU

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić sastao se sa predsednikom Švajcarske Konfederacije i predsedavajućim OEBS-a Didijeom Burkhalterom, sa kojim je razgovarao o evrointegraciji Srbije, odnosima u regionu, kao i o ekonomskoj saradnji sa Švajcarskom.

Sve za EU: Didije Burkhalter i Tomislav Nikolić

 

Nikolić >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je rekao da će Srbija ispuniti uslove za ulazak u EU, navodi se u saopštenju iz kancelarije predsednika.

 

"Posebno nam je važno da država bude uređena na način koji predviđa evropsko zakonodavstvo", kazao je on i dodao da je Srbija "svuda dobila podršku za pregovore sa Prištinom i očekuje da će punopravno članstvo u EU doći lakše nego što su mnogi očekivali".

 

"Nama je velika čast da predsedavamo OEBS-om 2015. godine. Sada pratimo vaše poteze jer su nam ciljevi zajednički", rekao je Nikolić.

 

Govoreći o "teškoj ekonomskoj situaciji" u Srbiji, Nikolić je rekao da svake godine nedostaje oko 10 odsto novca da bi budžet bio uravnotežen.

 

"Nismo spremni da prihvatimo smanjenje penzija, jer smo svesni da jedna penzija izdržava tri generacije. To će biti najveći izazov koji očekuje novu Vladu", kazao je.

 

Kako se navodi u saopštenju, švajcarski zvaničnik pohvalio je saradnju sa Srbijom, "pogotovo" u poslednje dve godine.

 

"Potrebno je da se poboljša sigurnost i nastave reforme, ali nakon napretka Srbije u svim segmentima sasvim sigurno će biti više investicija iz Švajcarske", kazao je on.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.