Izvor: SandzakPress.net, 19.Dec.2014, 15:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kinezi pokreću FAP?
Beograd — Predstavnici kineske kompanije CMEC su potvrdili zainteresovanost za termolektranu u Novom Sadu i za pokretanje proizvodnje u “Fabrici automobila Priboj” (FAP). Predstavnici kompanije potvrdili su ove informacije u razgovoru s predsjednikom Tomislavom Nikolićem CMEC izvodi radove na obnovi Termoelektrane Kostolac, a juče je ugovoreno da gradi i drugi blok u toj elektrani. Kako je saopštila Pres-služba >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << predsjednika Srbije, predsjednik CMEC Žang Čun je kazao da očekuje da će radovi u Kostolcu vrlo brzo početi i da će taj projekat biti efikasno završen. Nikolić je istakao da su kineske kompanije koje posluju u Srbiji dokazale koliko su brze i efikasne u infrastrukturnim radovima, ali da bi osim toga, zajedno sa srpskim firmama, mogle naći interes da ulažu i u proizvodnju. On je rekao i da je bio veoma koristan njegov prošlogodišnji susret s predsjednikom Kine Si Đinpingom, koji je pozvao kineske kompanije da investiraju u Srbiji. (B92)
Nastavak na SandzakPress.net...














