Izetbegović: Nikoliću sve u lice

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Jan.2017, 15:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izetbegović: Nikoliću sve u lice

Član Predsedništva BiH i lider Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović je izjavio da Republika Srpska nema ni moralnih, ni istorijskih, niti pravnih argumenata za otcepljenje od BiH i rekao da nije odbio posetu predsednika Srbije Tomislava Nikolića jer želi da mu kaže sve u lice, prenosi Faktor.ba.

Može to pokušati (RS) ostvariti samo novim ciklusom nasilja, a tad je pitanje kako bi se >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << to završilo, ocenio je Izetbegović.

Dodik, a s njim i Nikolić, će morati da se pomire sa zajedničkom realnošću, naročito imajući u vidu kakve sve zločine kao hipoteku nosi entitet Republika Srpska i njeni ratni kumovi, rekao je Izetbegović.

Na pitanje zašto nije odbio da primi Tomislava Nikolića u najavljenu, zvaničnu posetu Sarajevu, Izetbegović je rekao da to nije uradio jer Nikoliću želi reći sve u lice.

"Mogao sam, ali nisam i neću to uraditi, jer mislim da bi njegova poseta bila prilika da mu u lice kažem da sve što radi i govori ne doprinosi izgradnji dobrosusedskih odnosa sa državom BiH na temelju međusobnog uvažavanja i poštovanja interesa i osećanja svih njenih naroda i građana. Dakle, Nikolić je dobro došao u Sarajevo kad god se odluči da dođe, poručio je Izetbegović.

On je rekao da se provokacije iz RS i Srbije za njega mogu biti shvaćene ozbiljno ako "ne dobiju pravi odgovor".

"A, pravi odgovor nije nasedanje na svaku provokaciju.

Pravi odgovor podrazumeva zatvaranje svih drugih pukotina i frontova, i onih unutar SDA, i unutar bošnjačkog, i unutar bosanskog patriotskog fronta, i bolju saradnju sa hrvatskom komponentom, pre svega u BiH, ali i u Hrvatskoj, zatim i sa srpskom komponentom oličenom kroz Savez za promene u BiH, i sa Aleksandrom Vučićem u Srbiji, agilniji nastup prema međunarodnom faktoru, pre svega Briselu i Vašingtonu", rekao je Izetbegović.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Izetbegović: Poseta Nikolića bila bi prilika da mu u lice kažem šta mislim

Izvor: Beta, 17.Jan.2017

Bošnjački član Predsedništva BiH i predsednik Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović izjavio je da bi poseta predsednika Srbije Tomislava Nikolića Sarajevu bila prilika da mu u lice kaže da ono što radi ne doprinosi izgradnji dobrosusedskih odnosa s BiH.Izetbegović je rekao da je...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.