Izvor: Politika, 19.Apr.2011, 23:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jasna Matić: Traju pregovori o prodaji Telekoma
BEOGRAD – Državna sekretarka u ministarstvu telekomunikacija Jasna Matić izjavila je večeras da pregovori o prodaji Telekoma Srbija traju sa jedinim ponuđačem koji se prijavio - Telekomom Austrija.
"Ko će kupiti Telekom videćemo, o tome mogu da pričaju oni koji su zaduženi za prodaju", rekla je Matić novinarima u beogradskom hotelu Zira, na forumu menadžera o bezbednosti i zaštiti poslovnih informacija.
Ona je navela da ne učestvuje u pregovorima i da ne može >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << da nagađa ishod prodaje.
Na pitanje da li ima signala da je Telekom Austrija spreman da poboljša ponudu, ona je rekla: "Čim se pregovara, znači da postoji prostor za to".
Jasna Matić je ponovila reči generalnog direktora Telekoma Srbija Branka Radujka, da bi prodaja Telekoma bila korisna u ovom trenutku.
Telekom Austrija je jedini dostavio ponudu za kupovinu Telekoma Srbije i ponudio 950 miliona evra i 450 miliona evra za investicije, iako je Vlada Srbije utvrdila da je minimalna cena za preuzimanje većinskog vlasništva u Telekomu 1,4 milijarde evra.
Vlada Srbije je prošle sedmice do 3. maja produžila rok Telekomu Austrija da poboljša ponudu za kupovinu 51 odsto kapitala Telekoma Srbije. Odluka je doneta na zahtev Telekoma Austrija, saopštila je Vlada.
Beta
objavljeno: 19.04.2011
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma

















