Izvor: RTS, 15.Avg.2013, 17:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS: Mere za smanjenje kamata
Poslanička grupa DS-a predložila ograničavanje kamata na potrošačke, gotovinske, kredite privredi i stambene kredite. Predloženo je, takođe, ograničavanje provizija za korišćenje platne kartice i provizija za podizanje gotovine na bankomatu.
Šef poslaničke grupe DS-a Borislav Stefanović predao je predsedniku parlamenta Nebojši Stefanoviću predloge te stranke koji, kako je navedeno, obezbeđuju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da građani i privreda budu zaštićeni od najvećih bankarskih kamata u Evropi.
U saopštenju Demokratske stranke se navodi da je poslanička grupa predložila kao konkretne mere ograničavanje kamata na potrošačke, gotovinske, kredite privredi i stambene kredite.
Predloženo je, takođe, ograničavanje provizija za korišćenje platne kartice i provizija za podizanje gotovine na bankomatu, ukidanje naknade za prevremeno vraćanje kredita, kao i ograničavanje odstupanja kursa banaka od zvaničnog kursa NBS.
DS je i apelovala na predsednika Skupštine Srbije da u najkraćem mogućem roku sastavi Radnu grupu sa ciljem da se zajedničkim radom svih parlamentarnih stranaka dođe do izmena i dopune Zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga, Zakona o deviznom poslovanju i Zakona o platnom prometu kako bi sa građana i privrede skinuli neopravdano veliki teret, dodaje se u saopštenju.


















