Vučić: Razgovori u tri radne grupe

Izvor: B92, 14.Sep.2010, 13:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Razgovori u tri radne grupe

Beograd -- Zamenik predsednika Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić rekao je da se svakodnevno vrše međustranačke konsultacije koje vode tri grupe.

"Cilj je da se opozicija usaglasi oko ključnih političkih pitanja i da deluje zajedno i postavi se kao alternativa", kazao je Vučić.

Kako je objasnio, tri radne grupe su - za izradu zajedničkog programa opozicije koji će nuditi rešenja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za promene, zatim za organizovanje predizborne kampanje i za izradu eventualne zajedničke izborne liste.

On je ocenio da je situacija u Srbiji katastrofalna u svim oblastima i da je nužno raspisivanje izbora, a opozicija će nastupiti zajedno da se glasovi više ne bi rasipali.

SNS, koji je juče počeo razgovore s Novom Srbijom i Pokretom socijalista u cilju raspisivanja vanrednih parlamentarnih izbora, razmišlja i o organizovanju mitinga, ali, kako je ocenio Vučić, samo u slučaju da prethodno budu isključeni svi mogući rizici i bilo kakvi incidenti.

PSS prihvata koaliciju sa SNS

Pokret snaga Srbije - BK saopštio je danas da kao neparlamentarna stranka "prirodno sa zadovoljstvom prihvata poziv za koaliciju sa najjačom opozicionom strankom danas u Srbiji".

"Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić imaju snage da povedu one političke subjekte koji su za ekonomski spas i za očuvanje zemlje od njenog daljeg raspada", ocenjuje se u saopštenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.