Vučić: Cvetković uništio privredu

Izvor: B92, 10.Jun.2011, 15:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Cvetković uništio privredu

Beograd -- Srpska napredna stranka (SNS) ocenjuje "skandaloznim" imenovanje premijera Srbije Mirka Cvetkovića na čelo Koordinacionog tela za pristupanje Evropskoj uniji.

Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić kazao je da je Cvetković "uništio srpsku ekonomiju, a sada treba Srbiju da uvede u EU".

Vučić je ocenio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je vlast dovela Srbiju do "ivice propasti" i pozvao je da prekine da razara zemlju, zadužuje buduće generacije "da bi ostali u fotelji" još neki dan, kao i da "laže" da privreda oživljava.

Vučić je rekao da je jedino čime se predstavnici vlasti bave "besomučno slikanje", i pozvao ih da prekinu razarenje Srbije i "zaduživanje naše dece. Preča je Srbija od svih njih, njihovih interesa i para".

Prema Vučićevim rečima, dug privrede u 2010. dostigao je 90 milijardi dinara, a vlast se u poslednja dva meseca zadužila za dodatnih 700 miliona evra kod Evropske investicione banke.

U EU, zemlju mogu da uvedu oni koji će srpsku ekonomiju da podignu na noge, a ne oni koji su je razorili, kao Cvetković i njegovi saradnici, od kojih naročit doprinos daje Milutin Mrkonjić, ocenio je Vučić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.