Izvor: B92, 18.Apr.2016, 15:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SNS: Razbijeno staklo; SPS i JS:Miting bio u podne
Jagodina -- SNS u Jagodini je saopštila da je razbijeno staklo na stranačkim prostorijama posle mitinga Socijalističke partije Srbije i Jedinstvene Srbije.
Te partije su odgovorile da je miting održan u podne i da osuđuju razbijanje izloga.
Jagodinski SNS je saopštenju naveo da je reč "o još jednom prostačkom i vandalskom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napadu na njihovu stranku" i pozvao državne organe da hitno reaguju.
"Posle mitinga koji je sinoć SPS održala u Jagodini, grupa vandala je razbila izlog na stranačkim prostorijama SNS-a... A ovaj napad samo je još jedan u nizu pokazatelja da su se svi udružili protiv politike Aleksandra Vučića i SNS", navodi se u saopštenju.
Jagodinski SPS i JS su odgovorili saopštenjem da osuđuju razbijanje stakala na prostorijama naprednjaka a da njihov skup nije bio održan sinoć nego u podne.
Oni su u saopštenju takođe zatražili od nadležnih da otkriju počinioce izrazivši uverenje da će se to i dogoditi jer na objektima u blizini postoje brojne video kamere.
"Što se tiče pretpostavke da je to uradio neko od aktivista koalicije SPS - JS, želimo da informišemo javnost da naš skup u Jagodini nije bio sinoć, već u podne, te da su se svi, koji su bili na konvenciji razišli već u 13 i 30", navodi se u saopštenju JS i SPS.
Iz policije se nisu oglasili povodom ovog događaja.









