SNS: Gas može da bude jeftiniji! (VIDEO)

Izvor: S media, 15.Jul.2011, 14:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SNS: Gas može da bude jeftiniji! (VIDEO)

Cene gasa mogle bi da budu niže za 20 odsto, izjavila je Zorana Mihajlović iz SNS-a. Ona je pozvala Vladu Srbije da smeni direktora Srbija gasa Dušana Bajatovića.

Funkcionerka Srpske napredne stranke (SNS) Zorana Mihajlović izjavila je danas da analize te stranke pokazuju da bi cene gasa trebalo da budu niže za 20 odsto i pozvala Vladu Srbiju da uspostavi moratorijum na rast cena >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << energenata - na prvom mestu gasa i električne energije.

Mihajlović je na konferenciji za novinare zatražila i da nadležni iz Odeljenja za privredni kriminal MUP-a ispitaju poslovanje Srbija gasa i da Vlada Srbije smeni poslovodstvo tog javnog preduzeća na čelu sa Dušanom Bajatovićem jer, kako je navela, njihovi rezultati pokazuju neefikasnost, gubitke i sistemsku korupciju.

Vučić: Najneuspešnija vlada u regionu (VIDEO)

SNS: Iz energetskog sektora nestalo 50 milijardi evra (VIDEO)

Nikolić: Srbiji potrebna antikorupcijska strategija (VIDEO)

- Cene gasa po analizama SNS mogu biti niže za 20 odsto - kazala je ona i dodala da zathevi za poskupljenjem ukazuju da gradjani kroz cenu gasa treba da plate loše poslovanje Srbija gasa i tešku korpuciju u preduzeću.

Mihajlović tvrdi da je Srbija gas postao praonica novca za vladajući koaliciju - Demokratsku stranku i Socijalističku partiju Srbije.

Funkcionerka stranke zadužena za energetski sektor izjavila je da nadležni treba da odgovore ko je dozvolio da se Srbija gas zadužuje ne samo kratkoročnim već i dugoričnim kreditima i ko je dozvolio da mu se pripoji devet preduzeća.

Mihajlovićeva je dodala i da je SNS spremna za izbore, koje treba raspistati odmah, ali i da smatra da istovremeno treba da se održe i lokalni i parlametarni izbori.

(Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.