Izvor: Večernje novosti, 25.Jan.2016, 13:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Naprednjaci izbacili osnivača stranke
IZVRŠNI odbor SNS, koji je zasedao tokom vikenda, doneo je odluku da Dragan Čorbić, profesor niškog Pravnog fakulteta, član Glavnog odbora i čovek koji je uz naprednjake od osnivanja, više nije poželjan u njihovim redovima zbog "javnih istupa koji su štetili ugledu stranke". Čeka se potpis Radomira Nikolića, predsednika Odbora i "amin" GO nakon čega će on i zvanično postati bivši član. Čorbićevi "istupi" >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << u javnosti koji su štetili ugledu srpskih naprednjaka, odnosili su se na njegovu kritiku lokalnim vlastima da je "lenja, neefikasna, neodgovorna i nestručna". - Rekao sam ono što i premijer u poslednjem obraćanju članovima i podržavam njegovu politiku, tako da se pitam da li je to Izvršni odbor protiv njega, ili ja na kraju, par meseci pred izbore, ispadoh jedan od mangupa, o kojima je Vučić pričao da mu ne trebaju u njegovim redovima - pita Čorbić.
Nastavak na Večernje novosti...
Profesor Čorbić: Nisam ja za njih a ni oni za mene
Izvor: juGmedia, 25.Jan.2016
NIŠ – Zahvaliću se Srpskoj naprednoj stranci (SNS) ako me isključe jer to će svakako značiti da ja nisam za njih niti oni za mene, izjavio je profesor Pravnog fakulteta Dragan Čorbić...Izvršni odbor SNS tokom vikenda doneo odluku da prof.dr Dragana Čorbića, člana Glavnog odbora isključe...



