Izvor: Danas, 26.Feb.2016, 12:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marković: Izmišljena priča o ponudi SNS

Jagodina, Beograd - Srpska napredna stranka ponudila je i Jedinstvenoj Srbiji, odnosno njenom lideru Draganu Markoviću, zajednički izlazak na izbore, u cilju što većeg slabljenja Socijalističke partije Srbije, saznaje Danas iz nezvaničnih izvora bliskih naprednjacima.

- To je izmišljena priča. Neću da dajem intervju povodom izmišljene priče. Ja sam predsednik stranke i član koalicije sa SPS >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << i sa njima ćemo izaći na izbore - kratko je rekao Marković.

Naši izvor navode da je SNS Markoviću ponudio više mandata i mesta na listi nego SPS. Zvaničnu potvrdu ovih saznanja juče nismo dobili u SNS o funkcionera te stranke.

Naprednjacima je, prema rečima naših sagovornika, cilj što veće slabljenje Dačićeve stranke i koalicije, a zatim, ako izborni rezultati to dozvole, i ostanak Dačića izvan vladajuće koalicije sa SNS. Izvori Danasa kažu da je u tom cilju SNS najpre postigao dogovor sa liderom SDPS Rasimom Lajićem, koji je, kako kažu naši sagovornici, imao ozbiljnu nameru da se, ukoliko ne postigne dogovor sa SNS, okrene Ivici Dačiću. To je, kažu upućeni, sprečeno nedavnim dogovorom lidera dve stranke, Aleksandra Vučića i Rasima Lajića, o zajedničkom nastupu na izborima.

Partija ujedinjenih penzionera, kako kažu naši sagovornici, odavno već daje znake da joj ne bi smetalo da se priključe naprednjačkoj listi, te je, opisuju naši izvori, dogovor sa LJajićem bio prioritet nakon kojeg je usledio i dogovor sa liderom PUPS Milanom Krkobabićem.

Da i SPS i SNS ojačavaju svoje pozicije pred predstojeće izbore i da ideološka bliskost i udaljenost nisu problem, pokazuje i izjava predsednika stranke Zeleni Srbije Ivana Karića, čija je stranka u koaliciji sa SDS Borisa Tadića, da postoji ponuda od SNS i od SPS za zajednički nastup na predstojećim izborima. On je naveo da postoji određeno nezadovoljstvo stanjem u koaliciji sa Tadićevom partijom, ali da njegova stranka još nije donela odluku o eventualnom napuštanju tog političkog saveza. Takođe, kako je rekao, postoji ponuda od SNS i od SPS za zajednički nastup na predstojećim izborima.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.