KOLAPS U ODNOSIMA NIKOLIĆA I KOŠTUNICE

Izvor: Kurir, 25.Sep.2010, 08:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KOLAPS U ODNOSIMA NIKOLIĆA I KOŠTUNICE

BEOGRAD - Toma odljutio EU, ali naljutio deesesovce! Za samo tri dana lider naprednjaka Tomislav Nikolić od izjave da „Evropa ima alterantivu“, posle brifinga sa šefom delegacije EU u Srbiji Vensanom Dežerom

BEOGRAD - Toma odljutio EU, ali naljutio deesesovce!

Za samo tri dana lider naprednjaka Tomislav >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Nikolić od izjave da „Evropa ima alterantivu“, posle brifinga sa šefom delegacije EU u Srbiji Vensanom Dežerom, opet je postao posvećen evropskom putu. Taj salto mortale razljutio je DSS, s čijim se predsednikom Vojislavom Koštunicom Nikolić sastao pre nekoliko dana.

Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić tvrdi za Kurir da ni posle tog razgovora Nikolić nije rekao da neće sarađivati sa EU.

- Prisustvovao sam na oba razgovora, Toma je jedino rekao da Srbija nema alternativu. Tokom razgovora s Dežerom jasno je stavio do znanja da će se boriti za interese Srbije i da će građani o najvažnijim pitanjima odlučivati na referendumu. Srbiju vidimo, uz saradnju s Rusijom, Kinom i SAD, kao članicu EU.

Sasvim je jasno da je sa onima koji je ne vide u EU teško praviti koaliciju. Između naprednjaka i DSS nema koalicije, ali ne smatram da su dalji razgovori o mnogim drugim pitanjima sa DSS besmisleni - kaže Vučić.

Međutim, potpredsednik DSS Miroslav Petković kaže da uopšte ne razume o čemu pričaju Nikolić i Vučić.

- Izjava Nikolića data posle razgovora s nama i ona posle zavrtanja ušiju od strane Dežerom potpuno se razlikuju. Bez obzira na to koliki procenat glasova imamo, mi od svoje politike nećemo odustati. To što pričaju nekadašnji radikali, koju su jedan dan za EU, a drugi za Srbiju, to je njihovo naličje. Ko zna šta će pričati za tri dana... - razočaran je Petković.

DSS sada traži stenograme od SNS!

DSS je pozvao SNS da mu dostavi stenograme sa razgovora koje su predstavnici dve partije imali u ponedeljak 20. septembra. Kako je rekao portparol DSS Petar Petković, naprednjaci su te stenograme već dostavili stranim ambasadorima.

Nikad sa socijalistima

Aleksandar Vučić, na pitanje kako komentariše izjavu Ivice Dačića da je koalicija SPS sa DS i SNS moguća, kaže da je uveren da naprednjaci nikada nešto slično neće ponuditi.

- Neću da pravim probleme stranci. Ako ona nekada u budućnosti takvu odluku bude donela, u šta čisto sumnjam, lično u tome neću da učestvujem - kategoričan je Vučić.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.