DS: Nasilno prekomponovanje vlasti

Izvor: B92, 20.Sep.2013, 14:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DS: Nasilno prekomponovanje vlasti

Beograd -- Potpredsednik DS Jovan Marković izjavio da se sprovodi nasilno prekomponovanje vlasti u Beogradu i ocenio da SNS ima problem koga da predloži za gradonačelnika

Marković je na konferenciji za novinare rekao da SNS ima problem i kako da objasni da želi da "unizi izbornu volju građana" time što hoće promenu vlasti u Beogradu, napominjući da je Dragan Đilas najbolji gradonačelnik koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je ikada vodio Beograd.

On je ocenio i da postoji "neviđena medijska kampanja" kojom se vrši pritisak na Đilasa i na ostale funkcionere DS, kako bi se opravdala ideja prekomponovanja vlasti u glavnom gradu.

"Od pre godinu dana svedoci smo da je vladajuća koalicija u Srbiji uvela model prekomponovanja vlasti. Demokratska stanka je na izborima u maju 2012. godine osvojila 200.000 glasova više od SNS i imala priliku da u više od 100 opština formira vlast ili učestvuje u njoj, a onda je na scenu stupio princip prekomponovanja vlasti", rekao je Marković.

On je dodao da "kompozitori iz Beograda ne biraju način da izvrše pritisak na lokalne odbore, iako je to u suprotnosti sa izbornom voljom građana".

Kako tvrdi Marković, više od 35 opština i gradova prošlo je kroz veoma velika iskušenja, ucene, kupovinu glasova, odbornika i mandata", a došlo je i do situacije da u lokalnim parlamentima postoje "nasilje, bahatost i prostakluci".

Marković je rekao i da u lokalnim samoupravama u kojima je došlo do prekomponovanja vlasti nema zapošljavanja, investicija, ni novih projekata, a da je u poslednjih godinu dana vlada donosila odluke i predlagala zakone koji su u suprotnosti sa interesima lokalnih samouprava.

Setom poreskih zakona, koji je pre nekoliko meseci usvojen u parlamentu, tvrdi Marković, lokalnim samoupravama je oduzeto 25 milijardi dinara, zbog čega se postavlja pitanje da li će u poslednjem kvartalu ove godine one uopšte imati sredstava da isplate zarade i završe započete projekte.

"A sada je na sceni i neviđeni pritisak da se u Beogradu izmeni izborna volja građana i da se kompozitori uhlebe, kao i u drugim gradovima u Srbiji. Umesto da se imenuju krivci, što je u lokalnim samoupravama sve zamrlo, imamo pokušaj promene izborne volje građana u Beogradu", smatra Marković.

On tvrdi da se vlada u poslednjih godinu dana zadužila za više od četiri milijarde dinara, što nije dalo rezultate, a da je prethodna vlada "svaki dinar" kredita uložila u infrastrukturne projekte, od kojih su građani imali koristi.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

DS: Nasilno prekomponovanje vlasti u Beogradu

Izvor: RTS, 20.Sep.2013

U toku je nasilno prekomponovanje vlasti u Beogradu, rekao potpredsednik DS-a Jovan Marković i ocenio da SNS ima veliki problem koga da predloži kao kandidata za gradonačelnika glavnog grada. ..Potpredsednik Demokratske stranke Jovan Marković izjavio je danas da je u toku nasilno prekomponovanje...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.