Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Nov.2015, 15:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čačak će postati motor razvoja
Srpska napredna stranka u Čačku smatra da će ovaj grad biti motor razvoja u Zapadnoj Srbiji, što će omogućiti da grad više ne tavori i da ne slušamo više priče kako ovde već dve decenije ništa nije uloženo, poručio je danas potpredsednik Izvršnog odbora SNS Aleksandar Jovičić.
SNS mora da preuzme odgovornost >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i stvar u svoje ruke, a lokalna vlast ne sme propustiti da iskoristi tu šansu, kazao je Jovčić i poručio da će ta stranka osvojiti većinu glasova na lokalnim izborima, jer za to ima prepoznatljive ljude koji će ovaj grad povući napred posle 20 godina inertne politike.
"Postoje indicije da će ovaj grad postati najatraktivnija lokacija u Srbiji, posle dolaska autoputa za dve godine. On treba da bude motor razvoja u Zapadnoj Srbiji, što će omogućiti da Čačak više ne tavori, i da ne slušamo više priče kako ovde već dve decenije ništa nije uloženo. SNS mora da preuzme odgovornost i stvar u svoje ruke, a lokalna vlast ne sme propustiti da iskoristi tu šansu. Da bi smo to uradil,i mi moramo da spremimo tim ljudi koji će to moći to da isprati, a ja sam ubeđen da će ovi ljudi koje sam spomenuo moći to urade jer će imati podršku Vlade Srbije kao i svih ministarstava", naglasio je Jovičić.
On je najavio platformu za Čačak, koju će SNS predstaviti građanima za nekoliko nedelja, koja će sadržati sve elemente potrebne za oporavak i napredak grada na Moravi.
"U stranku su stigli prepoznatljivi ljudi koji imaju ime i integritet. Kada to kažem mislim na Ostoju Mijailovića, koji je izuzetan privrednik, uglednog pravnika iz najpoznatije porodice advokata u ovom mestu Ivana Ćalovića i potpredsednika lokalnog parlamenta koji nikada nije imao ni jednu mrlju u svojoj karijeri, Vladana Milića. Pored ostalih koji će se uključiti i pomoći našim poverenicima, siguran sam da će ovaj grad posle 20 godina stagniranja krenuti napred", istakao je Jovičić u izjavi novnarima u Čačku.
Protekle nedelje Gradskom odboru SNS u Čačku pristupilo je nekoliko poznatih Čačana, a odbornički klub jači je i za jednog odbornika, Slobodana Dragićevića, koji je u ovu stranku prešao iz Socijalističke partije Srbije.
Ostoja Mijailović, koji je važio za jednog od stubova i finansijera Nove Srbije, bio gradski većnik, a na tu funkciju je podneo ostavku nakon prelaska u SNS.
Vladan Milić nalazi se na mestu potpredsednika lokalnog parlamenta gde je imenovan ispred URS dok je poznati čačanski advokat Ivan Ćalović prvi put u politici.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









