Sprečeno krijumčarenje 119 mobilnih telefona

Izvor: RTS, 18.Dec.2017, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sprečeno krijumčarenje 119 mobilnih telefona

Na graničnom prelazu Đerdap sprečen pokušaj krijumčarenja 119 polovnih mobilnih telefona među kojima je najviše bilo telefona marke "Samsung", "Ajfon" i "Huavej", saopštila je Uprava carina.
Prekršaj je otkriven 1. decembra, na izlazu iz zemlje, kada je za carinsku kontrolu stigao "audi" rumunskih registarskih oznaka. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Carinicima nije promaklo da trojica rumunskih državljana koji su putovali zajedno kriju nešto ispod jakni zbog čega su detaljno pregledani.
Tom prilikom je uočeno da ispod odeće imaju sakrivene polovne mobilne telefone umotane u aluminijumsku foliju. Putnici su carinicima rekli da su telefone preuzeli u Hrvatskoj i platili ih 7.000 evra.
Kako vrednost zaplenjene robe prelazi jednu trećinu vrednosti vozila, i telefoni i "audi" su zadržani do okončanja prekršajnog postupka.
Pogledaj vesti o: iPhone,   Audi

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Zaplenjeno 11 živih papagaja na granici, ima i zaštićenih vrsta

Izvor: Beta, 18.Dec.2017

Carinici na graničnom prelazu Bački Vinogradi, sa Madjarskom, sprečili su pokušaj krijumčarenja 11 živih papagaja koje su u Srbiju pokušali da prošvercuju dvojica srpskih državljana, saopšteno je danas. Ptice su otkrivene prilikom kontrole automobila subotičkih registarskih oznaka, a papagaji...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.