
Izvor: RTS, 31.Maj.2019, 15:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Holandski parlament traži ponovno uvođenje viza Albaniji
Prava politička bura podigla se u Albaniji pošto je holandski parlament zatražio od Evropske komisije da preispita bezvizni režim sa tom državom zbog opasnosti koju predstavlja organizovani kriminal. Holandska vlada smatra da bi suspenzija bezviznog režima pogoršala odnose dve države. Tirana, za sada, bez komentara.
Građani Albanije koji imaju biometrijske pasoše moći će bez viza da putuju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u zemlje Evropske unije sve do revizije odluke o bezviznom režimu, koju je, upozoravajući na opasnost koju predstavlja organizovani kriminal, od Evropske komisije zatražio holandski parlament.
Ovakvu odluku, holandski parlament je doneo sredinom aprila, a vlada te države je zahtev za preispitivanje viznog režima danas prosledilo Evropskoj komisiji, koja će posle uvida na holandske primedbe, doneti odluku da li će Albanci i nadalje moći da u EU putuju bez viza.
Holandska ambasada u Tirani je saopštila da će nastaviti da pomaže albanskoj vladi u borbi protiv organizovanog kriminala.
Pogledaj vesti o: Vize
POSLATO PISMO EVROPSKOJ KOMISIJI Holandska vlada odlučna u zahtevu za ukidanjem bezviznog režima Albancima
Izvor: Blic, 31.Maj.2019
Holandska Vlada odlučila je da zatraži od Evropske komisije da ukine bezvizni režim za državljane Albanije, saopšteno je na internet stranici "Šengen viza info".