Vlada dala garancije za Ratka Mladića

Izvor: Vesti-online.com, 02.Okt.2017, 18:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vlada dala garancije za Ratka Mladića

Vlada Srbije dala je garancije za puštanje na privremenu slobodu Ratka Mladića iz pritvora Haškog tribunala radi lečenja, rečeno je danas Tanjugu u Ministarstvu pravde.

U Ministarstvu preciziraju da je dopis sa garancijom države prosleđen odbrani, koja će ga dostaviti Haškom tribunalu.

Garancije Vlade izdate su na zahtev Mladićevih branilaca i porodice, nakon što je Ministarstvo pravde pribavilo neophodna mišljenja.

Mladić je u haškom pritvoru >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << od hapšenja 2011. godine, a pre toga je u bekstvu bio gotovo 12 godina.

Njemu je završeno suđenje i čeka se zakazivanje izricanja prvostepene presude.

Garancije mahom podrazumevaju da država garantuje da Mladić neće pobeći dok je na privremenoj slobodi.

Tribunal ranije nije usvojio zahtev odbrane za Mladićevo lečenje u Rusiji i pored garancija te države.
Pogledaj vesti o: Ratko Mladić

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.