Izvor: B92, 29.Jul.2008, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"I Mladić negde u Novom Beogradu"

Beograd -- Stručnjaci veruju da je i Mladić živeo diskretno, povučen u neki od stanova u novobeogradskim vojnim blokovima, piše Blic.

Skrivanje Radovana Karadžića organizovano je uz pomoć dela bezbednosnih službi. Ista mreža ljudi gotovo na identičan način skriva i Ratka Mladića, smatraju stručnjaci. Hapšenje Karadžića, ubeđeni su oni, crveni je signal za Mladića i one koji mu obezbeđuju logistiku da potraži novu lokaciju i preuzme neki drugi lik. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Karadžićevo poslednje prebivalište je Novi Beograd, lokacija koja je više od godinu dana vezivana uz ime Ratka Mladića. Stručnjaci veruju da je i Mladić sve do momenta hapšenja Karadžića živeo diskretno, povučen u neki od stanova u novobeogradskim vojnim blokovima, skriven iza neupadljivog i pomalo zanemarenog izgleda, tih, neprimetan.

Još ranije spekulisalo se da izlazi u rane jutarnje i kasne večernje sate, te da nosi naočare, ima puštenu bradu od nedelju, dve, kačket i nekoliko kilograma više nego ranije. Stručnjaci su ubeđeni da i Mladić, poput Karadžića, ima lažne dokumente, koje je teško izraditi bez pomoći nekoga iz državnih struktura.

Božidar Spasić, bivši operativac DB-a, ubeđen je da se preostali haški begunci Ratko Mladić i Goran Hadžić kriju na isti način.

"Siguran sam da se kriju na isti način i verovatno da Mladića skriva ista mreža ljudi. Koriste se profesionalni metodi skrivanja", kaže Spasić.

Gvozden Gagić, bivši šef Odeljenja za ratne zločine MUP-a Srbije, kaže da je skrivanje kao Karadžićevo, sa potpunom promenom identiteta, podrazumevalo u početku dobru logistiku i da je veliki uspeh nadležnih službi to što su ga otkrili.

"Na taj način su se krili poznati nacisti, a neki se i danas kriju. To se pokazao kao veoma uspešan način, jer ne treba potcenjivati službe kao Mosad, koje su tražile naciste", kaže Gagić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.