Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Mar.2017, 07:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ljajić i Seratlić: "Merkator S" posluje stabilno
Generalni direktor "Merkator S", koji posluje u okviru "Agrokor koncerna", Aleksandar Seratlić, obavestio je danas potpredsednika vlade i ministra trgovine, turizma i telekomunikacija Rasima Ljajića da je poslovanje te kompanije stabilno, kao i da ona u potpunosti i na vreme izmiruje sve obaveze prema državi i prema zaposlenima.
Seratlić je ministra Ljajića obavestio da se, kada su u pitanju obaveze prema dobavljačima, poštuju svi ugovori i dogovori, a da se posebno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << vodi računa o malim dobavljačima kojih je 490 od ukupno 660, sa koliko sarađuje "Merkator S".
On je dodao i da je većina artikala, koji se prodaju u objektima ove kompanije, proizvedena u Srbiji.
Potpredsednik vlade Ljajić je u razgovoru sa Seratlićem rekao da Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija očekuje poštovanje svih obaveza prema zaposlenima, kao i prema dobavljačima sa kojima posluje "Merkator S".
Ministar je pozvao sve dobavljače koji imaju bilo kakav problem u poslovanju sa kompanijom "Merkator S" da se jave nadležnim službama u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija, koje će zajedno sa stručnim timovima pomenute kompanije raditi na pronalaženju rešenja za eventualne probleme.
Ljajić i Seratlić biće na čelu timova koji će se sastajati jednom nedeljno u cilju razmene informacija, praćenja dalje situacije i rešavanja potencijalnih izazova.
Ljajić će narednih dana održati odvojene sastanke i sa rukovodiocima kompanija "Dijamant" i "Frikom", koje takođe posluju u sklopu "Agrokor koncerna", najavljeno je u saopštenju tog resora.
Inače, kompanija "Merkator S" zapošljava 9.000 radnika od ukupno 11.200, koliko ih ima u firmama "Agrokor koncerna" u Srbiji.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
















