JEGER: BRIGA O NAJSIROMAŠNIJIM PRIORITET VLADE

Izvor: Kurir, 20.Maj.2010, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

JEGER: BRIGA O NAJSIROMAŠNIJIM PRIORITET VLADE

BEOGRAD - Šef Misije Međunarodnog monetarnog fonda za Srbiju Albert Jeger pozitivno je ocenio planirane interventne mere vlade pomoći najugroženijim građanima u Srbiji i nerazvijenim opštinama.

Jeger je, kako navodi Ministarstvo rada i socijalne politike Srbije, u razgovoru s delegacijom ministarstva koju predvodi ministar Rasim Ljajić istakao da briga o najsiromašnijima treba da bude prioritet svake vlade >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << u uslovima ekonomske krize.

Ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić je istakao da do kraja godine za paket mera pomoći ugroženim građanima treba da bude obezbeđeno 880 miliona dinara.

Ljajić je predstavnicima MMF predstavio i Predlog novog zakona o socijalnoj zaštiti, čije se usvajanje očekuje do kraja godine.

- Ljajić i Jeger su se složili da jedino sistemska i dugoročna rešenja mogu dovesti do pune zaštite socijalno najugroženijih kategorija stanovništva u Srbiji - ističe se u saopštenju.

Dodaje se da je ministar rada sa delegacijom MMF-a razgovarao i o donošenju zakona o fiskalnoj odgovornosti i zakona o platama u javnim službama.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.