Brisel, sastanak timova Beograda i Prištine

Izvor: RTS, 17.Maj.2013, 11:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brisel, sastanak timova Beograda i Prištine

Razgovori timova Beograda i Prištine u Briselu završeni bez konkretnog dogovora, ali uz određeni pomak u približavanju stavova o ovim pitanjima. Tema sastanka bili energetika i telekomunikacije.

U Briselu su razgovori Beograda i Prištine o telekomunikacijama i energetici završeni nakon bez konkretnog dogovora, ali uz određeni pomak u približavanju stavova o ovim pitanjima, saznaje Tanjug u izvorima bliskim našoj delegaciji.

Očekuje se da se učesnici >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << današnjeg razgovora u sedištu evropske diplomatije obrate novinarima.

U timu Beograda bili su pored Dejana Pavićevića i potpredsednik Vlade Rasim Ljajić i ministarka za energetiku Zorana Mihajlović.

Na čelu prištinskog tima bila je Edita Tahiri, a Evropsku komisiju predstavljao je Pjer Mirel, direktor za Zapadni Balkan u kabinetu komesara za proširenje Štefana Filea.

Šef beogradskog tima Dejan Pavićević izjavio je, uoči polaska, da očekuje da će dve strane uspeti da približe stavove.

Pavićević je u izjavi Tanjugu rekao da se tehnički dijalog o pitanjima telekomunikacija i energetike u okviru tehničkog dijaloga vodio i ranije, ali dosad bez uspešnog ishoda.

On je, međutim, izjavio da nije siguran da će sva sporna pitanja moći da se reše tokom današnje runde.

Nova runda dijaloga na visokom političkom nivou u kabinetu šefice evropske diplomatije Ketrin Ešton zakazana je za utorak, 21. maj, kada će se predsednik vlade Srbije Ivica Dačić prvi put nakon parafiranja briselskog sporazuma sastati sa kosovskim premijerom Hašimom Tačijem.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Brisel: Počeo dijalog o struji i telekomunikacijama

Izvor: S media, 17.Maj.2013

U Briselu su jutros počeli razgovori Beograda i Prištine o temama vezanim za energetiku i telekomunikacije, a šef beogradskog tima Dejan Pavićević izjavio je uoči polaska da očekuje da će dve strane ovaj put uspeti da približe stavove...Tim Beograda, u kome su pored Pavićevića i potpredsednik...

Nastavak na S media...

Pavićević: Beograd i Priština približili stavove, dogovora još nema

Izvor: NoviMagazin.rs, 17.Maj.2013

Sastanak radnih grupa Beograda i Prištine o temama vezanim za energetiku i telekomunikacije završen je danas bez konkretog dogovora, ali su, prema rečima šefa beogradskog tima Dejana Pavićevića, dve strane uspele da približe stavove.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.