Izvor: RTS, 27.Feb.2011, 15:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SNS: Vlast potcenjuje građane
Ukoliko vlast nastavi da se oglušuje o zahteve opozicije, SNS će pozvati građane da se mirnim protestima bore za promene, poručili naprednjaci. SNS ocenjuje da vlast potcenjuje i građane i opoziciju. Naprednjaci ponovo pozvali vlast da odustane od prodaje "Telekoma".
Srpska napredna stranka ponovo je pozvala Vladu Srbije da odustane od prodaje "Telekoma", jer bi time izazvala ekonomsku štetu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << državi i građanima.
Jedan od glavnih zahteva naprednjaka je zaustavljanje prodaje tog preduzeća koje, kako je istakao član Glavnog odbora SNS-a Marka Đurića, predstavlja jedan od ključnih ekonomskih resursa Srbije, sa prošlogodišnjim profitom većim od 90 milijardi dinara.
"Ukoliko vlast nastavi da se oglušuje o ovaj i druge zahteve opozicije, SNS će pozvati građane na mirne proteste, do ispunjenja svih zahteva", rekao je Đurić na konferenciji za novinare.
SNS je jasno i nedvosmisleno definisala svoje zahteve, istakao je Đurić, navodeći da do sada, sem "potcenjivačkog odnosa prema građanima i opoziciji, nije bilo nikakvog odgovora na te zahteve".
Prema njegovim rečima, prodajom "Telekoma" štetu bi trpeli i domaći telekomunikacioni privredni sistemi koji zapošljavaju građane Srbije.
Đurić je najavio da će predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić i njegov zamenik Aleksandar Vučić sutra posetiti Kraljevo da bi porodicama stradalim u zemljotresu uručili ključeve prve tri kuće koje su sagrađene donacijama SNS-a.
Ta stranka je na području Kraljeva obnovila više od sto kuća, a u skorije vreme Kraljevčanima će na raspolaganju biti još tri kuće, rekao je Đurić.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma, Telekom Srbija







