Prihod Telekoma 113,9 mlrd RSD

Izvor: B92, 21.Avg.2010, 13:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prihod Telekoma 113,9 mlrd RSD

Beograd -- Telekom Srbija ostvario je konsolidovane poslovne prihode u protekloj godini od 113,9 milijardi dinara, što je rast od 8,2 procenta u odnosu na prošlu godinu.

Poslovna dobit (EBIT) iznosila je 22,9 milijardi dinara što je neznatno povećanje u odnosu na godinu dana ranije.

Neto dobit je iznosila 13,3 milijarde dinara i bila je za 46 procenata veća u odnosu na 2008. godinu.

Telekom je neznatno smanjio dugoročne obaveze na 64,5 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << milijardi dinara sa 67,3 milijarde dinara na kraju 2008. godine.

Najveći deo ovih obaveza odnosi se na dugoročne kredite (54,4 milijarde dinara) iz kojih je u većoj meri finansirana ekspanzija domaćeg telekomunikacionog operatera na tržišta Republike Srpske i Crne Gore. Samo tokom protekle godine, Telekom je imao dospeća obaveza po osnovu dugoročnih kredita u visini od 31,7 milijardi dinara.

Sam Telekom Srbija ostvario je poslovne prihode u protekloj godini od 89,2 milijarde dinara dok je neto rezultat iznosio 15,5 milijarde dinara. Ova matična kompanija nosi i najveći deo dugoročnih obaveza celog holdinga koje su poslednjeg dana 2009. godine iznosile 55,2 milijarde dinara dok su od toga dugoročni krediti bili 49,3 milijarde dinara.

Prema podacima iz poslovnog izveštaja za 2009. godinu, Telekom Srbija je držao 60 procenata domaćeg tržišta mobilne telefonije, celokupno tržište fiksne telefonije i 70 odsto tržišta ADSL-a. Podržužnica u Republici Srpskoj, Telekom Srpske, imao je 40 odsto tržišta mobilne, 34 procenta fiksne telefonije i 27 odsto tržišta ADSL-a. Crnogorski Mtel zauzimao je 26 odsto crnogorskog tržišta mobilne telefonije i 4 odsto fiksne telefonije.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.