Poziv za inostranstvo sa 00

Izvor: B92, 01.Okt.2008, 09:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poziv za inostranstvo sa "00"

Beograd -- U Srbiji se od danas za telefoniranje u inostranstvo koristi isključivo novi prefiks "00".

Iz Telekoma Srbija je saopšteno da samim tim u fiksnoj i u mobilnoj telefoniji prestaje primena ranijeg prefiksa za međunarodni telefonski saobraćaj "99".

Korisnici mobilne telefonije koji pozivaju brojeve u međunarodnom saobraćaju moći će i ubuduće da koriste simbol "+" kao prefiks za međunarodne pozive.

Telekom Srbija je od 1. aprila do 30. septembra omogućio paralelnu upotrebu starog prefiksa "99" i novog "00" da bi se korisnici navikli na novi pozivni broj za međunarodne telefonske razgovore.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.