Izvor: B92, 01.Okt.2008, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poziv za inostranstvo sa "00"
Beograd -- U Srbiji se od danas za telefoniranje u inostranstvo koristi isključivo novi prefiks "00".
Iz Telekoma Srbija je saopšteno da samim tim u fiksnoj i u mobilnoj telefoniji prestaje primena ranijeg prefiksa za međunarodni telefonski saobraćaj "99".
Korisnici mobilne telefonije koji pozivaju brojeve u međunarodnom saobraćaju moći će i ubuduće da koriste simbol "+" kao prefiks za međunarodne pozive.
Telekom Srbija je od 1. aprila do 30. septembra omogućio paralelnu upotrebu starog prefiksa "99" i novog "00" da bi se korisnici navikli na novi pozivni broj za međunarodne telefonske razgovore.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma













