Izvor: B92, Beta, 07.Jan.2010, 17:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najveća dividenda Telekoma Srpske
Banjaluka -- Prema podacima Banjalučke berze, najveću dividendu za 2008. godinu, 113 miliona maraka (KM), odnosno 58 miliona evra, isplatio je Telekom Srpske.
Građevinsko preduzeće Krajina svojim akcionarima isplatilo je u dva navrata 25 miliona KM (12,8 miliona evra). Treća na listi je Hipo Alpe Adria banka Banjaluka s 15 miliona KM dividende, dok je NLB Razvojna banka svojim akcionarima isplatila skromnih 7,1 miliona KM (3,64 miliona evra).
Najmanju dividendu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 200.000 KM isplatila je Vitinka, fabrika mineralne vode iz Kozluka.
Tokom protekle godine 12 kompanija sa službenog berzanskog tržišta Banjalučke berze isplatilo je svojim akcionarima dividendu za 2008. godinu u ukupnoj vrednosti 212,8 miliona konvertibilnih maraka (109 miliona evra).
Dividenda se može isplatiti od iznosa koji se dobije kada se na bruto dobit kompanije plati porez na dobit koji u Republici Srpskoj iznosi deset odsto.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma










