Izvor: B92, Beta, 19.Avg.2009, 10:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MTS prodao 40 odsto više telefona
Beograd -- Mobilna telefonija Srbije povećala je za 40 odsto prodaju mobilnih telefona uz tarifne pakete u junu i julu ove godine.
Direktor za komercijalne poslove Telekoma Srbije Vladimir Lučić je kazao da je prodaja paketa sa mobilnim telefonima u drugom tromesečju ove godine bila dobra, što pokazuje da su ljudi opustili od pritiska krize.
"U julu je zabeležena rekordno visoka prodaja telefona uz pakete, a taj mesec je obično loš za prodaju pošto su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ljudi na odmorima. To znači da se vidi uzlazna putanja", kazao je direktor za komercijalne poslove Telekoma, u okviru kojeg posluje Mobilna telefonija Srbije.
Lučić je kazao da je u prvoj polovini ove godine prodaja mobilnih telefona u svetu smanjena pošto su se ljudi pod pritiskom svetske ekonomske krize teže odlučivali za kupovinu novih stvari.
Proizvodjači mobilnih telefona su zbog toga postali inovativniji i kako bi privukli korisnike da se opredelila za novi telefon, naveo je on i dodao da je karakteristika svih novih telefona ekran osetljiv na dodir, pošto se prema svetskim istraživanjima 83 odsto ispitanika izjasnilo da bi volelo da ima takve telefone.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma














