Izvor: B92, 07.Jun.2008, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FT nudi 42 mlrd. $ za TeliaSoneru
Pariz -- Francuski telekom operater Frans telekom započeo je pregovore o potencijalnom preuzimanju švedskog operatera TeliaSonere za 42 milijarde dolara.
Švedski zvaničnici kažu da FT-ova ponuda ne odgovara ukupnim potencijalima
Iako bi tima nastala najveća telekomunikaciona kompanija u Evropi, švedski telekom je odbacio ponudu i ocenio je preniskom.
Spajanje Frans telekoma i TeliaSonere dovelo bi do stvaranja četvrte po veličini telekomunikacione >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kompanije u svetu, sa 237 miliona korisnika, među kojima 168 u oblasti mobilne telefonije i 69 u oblasti fiksne.
Analitičari kažu da su dva najveća deoničara TeliaSonere, švedska i finska država, otvorena za prodaju udela, ali ne po niskoj ceni. "U evropskom telekom sektoru sprovodi se konsolidacija, a TeliaSonera želi da u njoj na različite načine učestvuje", navode stručnjaci.
Švedski zvaničnici kažu da FT-ova ponuda ne odgovara ukupnim potencijalima, ali je iskazao otvorenost za povezivanje sa drugim velikim operaterom.
Generalni direktor Frans telekoma Didije Lombard kaže da se još uvek vode pregovori o poboljšanju ponude i dodaje da se nada postizanju sporazuma do kraja godine. On očekuje ostvarivanje dva glavna cilja kompanije - širenje aktivnosti na zrela tržišta i povećanje prisutnosti francuskog operatera na tržištima u nastajanju.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma











