Dobit Telekoma 15,5 mlrd. dinara

Izvor: B92, 07.Maj.2010, 15:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobit Telekoma 15,5 mlrd. dinara

Beograd -- Kompanija Telekom Srbija je u 2009. ostvarila poslovni prihod od 89,2 milijarde dinara (924 mil. evra), što predstavlja rast od oko pet odsto u odnosu na 2008.

To je sa 15,5 milijardi dinara (160 miliona evra) neto dobiti, koja je porasla za čak 193 odsto, najbolji rezultat u istoriji kompanije. Operativna dobit takođe beleži rast, od oko devet odsto u odnosu na prethodnu godinu i iznosi 19 milijardi dinara (197 miliona evra).

Istovremeno, ukupne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obaveze kompanije su smanjene za osam odsto, a koeficijent zaduženosti je povoljniji u odnosu na prethodnu godinu, što je najvećim delom uslovljeno otplatom dela zajma dobijenog od Sitibanke, kao i povećanjem kapitala zbog ostvarene neto dobiti u 2009. godini, kaže se u saopštenju.

I u 2009. godini se, kako se navodi, pokazala opravdanost regionalnog širenja kompanije, s obzirom da je rast poslovnih prihoda ostvaren i na nivou Grupe, u čijem sastavu posluju kćerke kompanije Telekom Srpske u Republici Srpskoj i m:tel u Crnoj Gori, i to od 113,9 milijardi dinara (oko 1,18 milijardi evra).

Usluge kompanije danas u tri zemlje koristi 3,4 miliona korisnika fiksne telefonije i 7,7 miliona korisnika mobilne telefonije. Zabeležen je porast od 151 hiljadu korisnika ADSL, kojih je ukupno na kraju godine bilo 442 hiljade, dok je broj IPTV korisnika iznosio 23 hiljade, navedeno je u saopštenju.

Većinski vlasnik Telekoma Srbije je država Srbije koja ima 80 odsto kapitala, dok preostalih 20 odsto kapitala u tom zatvorenom akcionarskom društvu ima grčka kompanije OTE u kojoj Dojče telekom poseduje 30 odsto akcija. Vlada Srbije namerava da proda polovinu akcija u Telekomu Srbije, odnosno 40 odsto akcijskog kapitala, a tender se očekuje na jesen.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Rekord Telekoma Srbija

Izvor: Blic, 07.Maj.2010

Kompanija Telekom Srbija a.d. saopštila je danas da je u 2009. godini ostvarila poslovni prihod od 89,2 milijarde dinara, što predstavlja rast od oko pet odsto u odnosu na 2008. godinu, što je sa 15,5 milijardi dinara neto dobiti, koja je porasla za čak193 odsto, najbolji rezultat u istoriji kompanije....

Nastavak na Blic...

Telekom u 2009. ostvario 200 odsto veći profit

Izvor: Vesti-online.com, 07.Maj.2010

Generalni direktor "Telekoma Srbija" Branko Radujko je izjavio da je ta kompanija prošle godine postigla najbolji rezultat od osnivanja..."Ostvaren je najveći profit, veći za 200 odsto u odnosu na prethodnu godinu i značajno je smanjena zaduženost kompanije", izjavio je Radujko za RTS, govoreći...

Nastavak na Vesti-online.com...

Munich Re zabilježio rast profita od 11 odsto

Izvor: Capital.ba, 08.Maj.2010, 08:52

FRANKFURT, Munich Re, najveći svjetski reosiguravaoc, obavijestio je juče o kvartalnim rezultatima boljim od očekivanih, zahvaljujući rastu prihoda od ulaganja. Kompanija iz Munchena poslovala je s neto dobiti od 482 miliona evra u prvom tromjesečju, što predstavlja rast od 11 odsto u odnosu na...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.