Izvor: RTS, 18.Avg.2009, 17:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Samoubilački napad u Kabulu
U napadu bombaša samoubice na konvoj međunarodnih snaga u Kabulu poginulo sedam, a ranjeno više od 50 osoba. Odgovornost za napad preuzeli talibani, zapretivši napadima tokom predsedničkih i lokalnih izbora koji se održavaju u nedelju.
Najmanje sedam avganistanskih civila danas je poginulo, a više od 50 ljudi je ranjeno u napadu bombaša samoubice u Kabulu, saopštile su avganistanske vlasti.
Bombaš samoubica aktivirao je eksploziv, sakriven u automobilu, u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << blizini američkog vojnog kampa, na putu za Džalalabad, koji često koriste međunarodne snage u Avganistanu.
Međunarodne snage predvođene NATO saopštile su da među poginulima i ranjenima ima i stranih vojnika ali nisu navele detalje.
Misija UN u Avganistanu saopštila je da su u napadu poginula dva radnika UN i da je jedan ranjen. Za sada nije poznato da li bilans civilnih žrtava uključuje i poginule službenike UN.
"Šokiran sam i duboko ožalošćen saznanjem da su dva moja službenika među osobama koje su poginule u samoubilačkom napadu na putu za Džalalabad, u Kabulu", rekao je specijalni predstavnik generalnog sekretara UN u Avganistanu Kai Ejde.
Talibanski pobunjenici su preuzeli odgovornost za današnji napad. Portparol talibana rekao je da je meta napada bio konvoj međunarodnih snaga dodavši da su, posle eksplozije, vojnici otvorili vatru.
Zvaničnik kabulske policije rekao je da je konvoj međunarodnih snaga putovao za Bagram.
Talibanski pobunjenici u Avganistanu danas su ponovo zapretili napadima tokom predsedničkih i lokalnih izbora koji se održavaju u nedelju, i pozvali Avganistance da ih bojkotuju.
Pogledaj vesti o: Predsednički izbori




